XIII Gminny Konkurs Wieńca Dożynkowego 2016

XIII Gminny Konkurs Wieńca Dożynkowego 2016

Jednym z najpiękniejszych i największych świąt polskich rolników są dożynki. Są zwieńczeniem całorocznej pracy i zebranych plonów.

By tradycji stało się zadość, dnia 14 sierpnia 2016 r. odbyły się Dożynki Gminne, których gospodarzem było Dębno. Wśród zaproszonych gości obecni byli min.: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Józefa Szczurek – Żelazko, Radny Województwa Małopolskiego – Wojciech Skruch, Wójt Gminy Dębno – Wiesław Kozłowski, Starosta Brzeski – Andrzej Potępa, Przewodniczący Rady Gminy Dębno - Piotr Matura.
Ceremoniom dożynkowym przewodniczyli Starosta Krzysztof Gala i Starościna Marta Przeklasa.

Uroczystość dożynkowa rozpoczęła się polową Mszą św. o godz. 14.00. Ważnym punktem programu był konkurs wieńców dożynkowych, które oceniano w dwóch kategoriach: wieniec tradycyjny oraz wieniec współczesny. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: PROTOKÓŁ z XIII Gminnego Konkursu Wieńca Dożynkowego.

W programie można było zobaczyć występ Zespołu Regionalnego „MASZKIENICZANIE” z obrzędem dożynkowym, laureatki programu telewizyjnego „Aplauz, Aplauz!”- Anię i Kingę Gurgul, prezentacje artystyczne w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Dębnie, występ Zespołu Pieśni i Tańca „ŁONIOWIACY”. Na scenie pojawili się także muzycy z zespołu „The Pajx”. Gwiazdą wieczoru była Majka Jeżowska. 
Uroczystość dożynkowa zakończyła się tradycyjnie zabawą taneczną, której towarzyszyła doskonała atmosfera i wyśmienita pogoda.

GALERIA