Podsumowanie XVI edycji konkursu "Widokówka z pozdrowieniami z mojej miejscowości"

Podsumowanie XVI edycji konkursu "Widokówka z pozdrowieniami z mojej miejscowości"

3 grudnia w PSP w Łoniowej odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Widokówka z pozdrowieniami z mojej miejscowości" organizowanego przez Szkołę Podstawową w Łoniowej oraz Dębińskie Centrum Kultury.

Motto tegorocznego spotkania: „Bez korzeni nie ma skrzydeł” podkreślało cele konkursu, tj. promowanie regionu, małej ojczyzny jako miejsca kształtującego tożsamość, w którym jest obecne to, co najbliższe i najważniejsze. Ze względu na ponadczasowy charakter tematu, konkurs wciąż  cieszy się zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych naszej gminy. Uczestnicy tegorocznej edycji przygotowali prace prezentujące zarówno miejsca, jak i wydarzenia kulturalne, tradycje kultywowane przez społeczność, legendy oraz walory przyrodnicze regionu. Z dziewięciu szkół wpłynęło czterdzieści prac, spośród których czternaście było niezgodnych z regulaminem. Prace oceniała niezależna komisja pod przewodnictwem dyrektora DCK, pana Włodzimierza Gurgula.

Laureatami konkursu w kategorii klas I-III zostali: Artur Ciemięga z Dębna, Emilia Kurek z Woli Dębińskiej, Maja Gaweł z Sufczyna. Ponadto wyróżniono prace Kacpra Mikołaja Pabijana oraz Kacpra Nikodema Pabijana z Łoniowej.
W kategorii klas IV-VI nagrodzeni zostali: Anita Szpak z Łoniowej, Zuzanna Dubiel z Niedźwiedzy, Maria Zachara z Dębna. W tej grupie wyróżniono prace: Gabrieli Machety z Sufczyna, Karoliny Lewandowskiej z Woli Dębińskej oraz Patryka Pabijana z Łoniowej.    

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez DCK.  Gratulujemy! Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.