Warsztaty GO_PRO w Gminnej Bibliotece Publicznej w Porąbce Uszewskiej

Warsztaty GO_PRO w Gminnej Bibliotece Publicznej w Porąbce Uszewskiej

"Chcę, by każdy uczeń na świecie miał lekcje z programowania.Nie po to, by każdy został programistą, ale by każdy nauczył się logicznego myślenia"
/Vinyon Cerf, wiceprezes Google i jeden i z "ojców" Internetu/

Grupa uczniów z ZS w Porąbce Uszewskiej wraz z opiekunem p. Dorotą Potępa wzięła udział w zajęciach z robotyki i programowania zorganizowanych w ramach GO_PRO!- Gminne ośrodki programowania. Inicjatorem spotkania była GBP oraz Stowarzyszenie Edukacji MERITUM Pozaformalnej.

GO_PRO to program edukacyjny i moderniazcyjny, którego głównym celem jest stworzenie nowoczesnych przestrzeni do rozwoju kompetencji kluczowych oraz zachęcenie młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych do nauki programowania.

Młodzi ludzie poznawali tajniki cyfrowego świata za pomocą klocków Lego Mindstorms.
Podczas zajęć dzieci zapoznały się z zawartością podstawowego zestawu Mindstorms, serwomotorami i czujnikami oraz ich wykorzystaniem przy budowie i programowaniu.
Na podstawie instrukcji wyświetlanej na ekranie komputera budowali i programowali roboty.
Na początku dzieci powątpiewały czy rzeczywiście można konstruować poruszające się roboty, ale...ich wątpliwości zostały rozwiane, kiedy roboty zostały zbudowane i zaprogramowane.
Najciekawszą częścią zajęć (oprócz gry w hokeja) było sprawdzenie efektów podczas wyścigów robotów.

Oprócz młodzieży szkolnej w spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: pani Magdalena Zychowicz- Gurgul-przedstawiciel Urzędu Gminy w Dębnie, dyrektor DCK pan Włodzimierz Gurgul, bibliotekarze, czytelnicy. Zapoznali się z programem GO_PRO! oraz z możliwością przystąpienia do ogólnopolskiej sieci GO_PRO.

GALERIA