V Gminny Festiwal Twórczości Ekologicznej "Eko - Gala" 2016

V Gminny Festiwal Twórczości Ekologicznej "Eko - Gala" 2016

Dnia 21 kwietnia 2016 r. w Dębińskim Centrum Kultury odbył się V Gminny Festiwal Twórczości Ekologicznej „Eko – Gala”. W tym roku na scenie stanęły dzieci z 9 przedszkoli z całej gminy (Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego  w Łysej Górze, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Maszkienicach, Zespołu Szkół 
w Syfczynie, Niepublicznego Przedszkola „Złota Rybka”, Publicznej Szkoły Podstawowej 
w Niedźwiedzy, Publicznego Przedszkola w Porąbce Uszewskiej, Publicznego Przedszkola w Woli Dębińskiej oraz Publicznego Przedszkola w Łoniowej).  
    „Były wiersze i piosenki
    Były tańce, krótkie scenki”

Dzieci zamieniły się w prawdziwych małych ekologów. Mówiły o tym jak dbać o Ziemię, jak segregować odpady, jak pomagać przyrodzie. Przedszkolaki śpiewały i tańczyły w takt ekologicznych rytmów.  Dzieci zaprezentowały także rewię mody ekologicznej.  Występy młodych artystów okraszały fantazyjne  stroje i odpowiednio dobrane rekwizyty. Zachwycone prezentacjami jury zgodnie zadecydowało, że wyróżnienie należy się wszystkim występującym grupom. Dzieci otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Dębno oraz materiały plastyczne, których sponsorem było Dębińskie Centrum Kultury. Brawa nie ustawały, więc żal było się rozstawać, tym bardziej, że  występy bawiły i wzruszały zarówno małych jak i dużych uczestników festiwalu. 
„Niestety czas płynie nieubłaganie i teraz zostało nam tylko czekanie.
Czekanie na kolejne ekologiczne spotkanie”.