"Talent Małopolski" mieszka w Dębnie

"Talent Małopolski" mieszka w Dębnie

Sylwia Pasek laureatką Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2015"

Około 1000 uczestników, wykonawcy z 13 powiatów Małopolski, po dwa dni przesłuchań eliminacyjnych na szczeblach powiatowych - to liczby, które obrazują rozmach Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski ".  Jak co roku do eliminacji powiatowych, odbywających się w Czchowie, zgłosiło się bardzo wielu chętnych z całego regionu brzeskiego. Po wysłuchaniu i obejrzeniu 63 podmiotów wykonawczych – to jest 192 uczestników, jury do finału wojewódzkiego w Dobczycach nominowało 9-ciu wykonawców. Z gminy Dębno do ostatniego etapu zakwalifikowały się dwie solistki: Kinga Gurgul z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Dębnie i Sylwia Pasek reprezentująca Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi.

Finał festiwalu odbył się 22 maja 2015 roku. Zaprezentowało się 199 uczestników (wokaliści, duety, zespoły) wyłonionych podczas wcześniejszych eliminacji. W sumie jury oceniało 98 występów, jednak postanowiło przyznać w kategorii form muzycznych tylko 19 Nagród Głównych w postaci tytułu: „TALENT MAŁOPOLSKI 2015”. Wśród osób, które otrzymały tę prestiżową nagrodę, znalazła się Sylwia Pasek z Dębna, która od kilku lat rozwija swoje uzdolnienia muzyczno-wokalne w DCK pod okiem Artura Potępy. Należy dodać także, że Sylwia jest jedyną finalistką z całego powiatu brzeskiego.

Gmina Dębno w przeszłości miała już laureatów tego festiwalu. W 2011 były nimi Paulina Kubala, Kinga Gurgul i Weronika Kluska, a w 2012 tytuł ponownie otrzymała Paulina Kubala. Jednak tym razem przyznano o połowę mniej nagród niż niegdyś, co dodatkowo podnosi wagę sukcesu. Przyznanie nagrody głównej jest równoznaczne z zaproszeniem do udziału w Koncercie Laureatów, który odbędzie się w  krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”,
w czerwcu 2015r.     

W ubiegłym roku Grand PRIX Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek „O Muszlę św. Jakuba”, teraz „Talent Małopolski”, czym zaskoczy nas Sylwia w przyszłości?