Rozśpiewane Przedszkola i Szkoły 2017

Rozśpiewane Przedszkola i Szkoły 2017

W wiosennym klimacie, bo tuż po powitaniu wiosny, dnia 22. marca 2017 roku Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi rozbrzmiewało skocznymi piosenkami, gdyż to właśnie wtedy odbył się IX Gminny Konkurs Piosenki –"Rozśpiewane Przedszkola i Szkoły" zrealizowany we współpracy z Zespołem Szkół w Sufczynie. Koordynatorem konkursu jest Pani Urszula Sworst. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Dębno – Pan Wiesław Kozłowski, który zaszczycił wszystkich zebranych swoją obecnością.
Właśnie tego dnia od godziny 10.00 blisko 25 wykonawców walczyło o cenne nagrody. Repertuar prezentowanych utworów był bardzo zróżnicowany: od piosenek przedszkolnych, szkolnych, poprzez piosenki edukacyjne, uczące jak żyć, postępować, czy też piosenki mówiące o przyjaźni, czy miłości. 
Wszystko zależało od interpretacji tekstu, pomysłu i fantazji wykonawcy. A tego ostatniego uczestnikom konkursu można pozazdrościć czego najlepszym dowodem były też bajeczne kostiumy i choreografia do prezentowanych nas scenie piosenek. 
Nic więc dziwnego, że jury miało twardy orzech do zgryzienia. Po burzliwych naradach wyłonionych zostało 12 uczestników w trzech kategoriach, którym przyznano nagrody rzeczowe. 
Oto lista wyróżnionych osób:
Kategoria: Przedszkola i Oddziały Przedszkolne:
1 miejsce: Aleksandra Pluszewska
2 miejsce: Martyna Osmęda
3 miejsce: Maja Nalepka
Wyróżnienie: Patrycja Danilewicz

Kategoria: Klasy I - III
1 miejsce: Kinga Sowa
2 miejsce: Szymon Szostak
3 miejsce: Karolina Najberek
Wyróżnienie: Nikola Podstawska

Kategoria: Klasy IV - VI
1 miejsce: Patryk Ledziński
2 miejsce: Paweł Zych
3 miejsce: Oliwia Wróbel
Wyróżnienie: Dariusz Bieleński

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, okolicznościowe przypinki, a laureaci statuetki. Nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu wręczono podziękowania.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za przybycie, a osobom wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA