Jubileuszowy konkurs o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Dębno

Jubileuszowy konkurs o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Dębno

Uczniowie klas IV-VI walczyli po raz dwudziesty o zwycięstwo w gminnym konkursie ortograficznym. Jubileuszowa edycja miała zatem szczególny charakter i odbyła się pod Honorowym Patronatem  Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego.

Od początku istnienia konkursu jego organizatorem jest Dębińskie Centrum Kultury, a koordynatorką polonistka Joanna Janik. Pierwotnie odbywał się w Szkole Podstawowej w Jastwi, a od roku 2008 finalistów gości Zespół Szkolno – Przedszkolny w Maszkienicach. W pierwszej części zmagań z ortografią uczniowie piszą dyktando najeżone trudnymi wyrazami, a w drugiej rozwiązują test ortograficzny.

29. kwietnia b.r. do zmagań o mistrzowski tytuł przystąpiło 14. uczniów ze szkół podstawowych w Niedźwiedzy, Łoniowej, Porąbce Uszewskiej, Sufczynie, Jaworsku, Dębnie, Woli Dębińskiej i Maszkienicach. Mistrzem Ortografii okazała się Kamila Roczniak z ZS w Woli Dębińskiej (opiekun Zuzanna Jarek), która odebrała pamiątkową statuetkę ufundowaną przez Wójta Gmina Dębno, na drugim miejscu uplasowała się Karolina Drużkowska z ZSP w Maszkienicach (opiekun Magdalena Smoleń), trzecie miejsce zajęły ex aequo Julia Górska z ZS w Woli Dębińskiej (opiekun Zuzanna Jarek) oraz Julia Gurgul z ZS w Porąbce Uszewskiej (opiekun Jolanta Polak). Przyznano także dwa wyróżnienia, które odebrały Danuta Koczwara z ZSP w Dębnie (opiekun Małgorzata Kosiba) oraz Izabella Pomykacz z ZS w Sufczynie (opiekun Monika Kubik). Wszyscy uczestnicy odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Dębińskie Centrum Kultury, Urząd Gminy w Dębnie, FHU Pierzynka w Brzesku i Wydawnictwo IBIS w Żychlinie.

Sponsorom konkursu oraz Wójtowi Gminy Dębno organizatorzy składają serdeczne podziękowania, z kolei uczestnikom oraz ich opiekunom życzą kolejnych sukcesów w zgłębianiu tajników polskiej ortografii.

 

GALERIA