IV Uroczysta Sesja Rady Gminy Dębno

IV Uroczysta Sesja Rady Gminy Dębno

W dniu 27 kwietnia 2015 roku odbyła się IV Uroczysta Sesja Rady Gminy Dębno w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łysej Górze. Uroczysta Sesja poświęcona pamięci dra Franciszka Mleczki w 110 rocznicę jego urodzin i 25 rocznicę śmierci. 
Sesję poprzedziło złożenie wieńców i zapalenie zniczy na grobie Franciszka Mleczki na Łysogórskim cmentarzu przez delegacje: Starosty Powiatowego w Brzesku, Gminy Dębno, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Łysej Góry, rodziny oraz delegacji niezrzeszonych.
W uroczystej Sesji wzięli udział Radni z przewodniczącym Piotrem Maturą, starosta brzeski Andrzej Potępa, wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, członkowie rodziny dr. Franciszka Mleczki: córki Ewa Kawa i Wiktoria Musiał, wnuki: Sebastian Kawa i Mieszko Musiał, bratanek Wiktor Mleczko z żoną Krystyną, ksiądz proboszcz parafii Łysa Góra Marian Wikar, dyrektorzy okolicznych placówek oświatowo- kulturalnych oraz mieszkańcy Gminy Dębno.
Przypomniano postać dr. Franciszka Mleczki poprzez referaty, wspomnienia i nastrojową wystawę. Część artystyczną przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Łysej Góry oraz przedszkolaki w strojach krakowskich z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Łysej Górze w wiązance tańców ludowych. Występ wzbudził wzruszenia co miało wyraz w głosie wnuka Mieszko Musiałą przybliżającego postać dziadka i wyrażającego podziękowanie w imieniu rodziny za pamięć o doktorze Franciszku Mleczce. Na zakończenie uroczystej Sesji Przewodniczący Rady Gminy Dębno Piotr Matura i wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski wręczyli pamiątkową statuetkę wykonaną na tę uroczystość.
Całość przebiegała w uroczystej i wyjątkowej atmosferze, a wspomnień nie było końca.

GALERIA