III Kongres Kultury Regionów z udziałem "Małych Łoniowiaków"

III Kongres Kultury Regionów z udziałem "Małych Łoniowiaków"

          Zespół Pieśni i Tańca „Mali Łoniowiacy” został wytypowany przez Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” do udziału w programie artystycznym podczas III Kongresu Kultury Regionów, organizowanym w październiku b.r. w Nowym Sączu. 
          Kongres jest wydarzeniem przyczyniającym się do tworzenia, ochrony, utrzymania oraz odtwarzania niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Wzbogaca różnorodność kulturową i ludzką kreatywność. Występ „Małych Łoniowiaków” podczas Kongresu jest dla nich ogromną nobilitacją. Zespół został doceniony przez organizatorów Kongresu za wysoki poziom artystyczny prezentowany w tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu „Święto Dzieci Gór”.
          Zespół Pieśni i Tańca „Mali Łoniowiacy” pod kierunkiem choreografia – pani Marii Dudek, zaprezentował dnia 18 października 2017r. widowisko pt. „W MATECZNIKU – NARODZINY DZIEDZICA” na deskach sali im Lucjana Lipińskiego w Nowym Sączu. Występ wzbudził ogromne zainteresowanie wśród zgromadzonych. Udział w Kongresie to niesamowite przeżycie dla "Małych Łoniowiaków" ale również źródło nowych doświadczeń.

   

  

 

Więcej zdjęć TUTAJ - GALERIA

Pełna FOTOGALERIA z wydarzenia na stronie http://www.kultura-regionow.pl/123,Zdjecia.htm w panelu 18.10.2017 Widowisko