II Międzygimnazjalny Turniej Astronomiczny "Z głową w gwiazdach"

II Międzygimnazjalny Turniej Astronomiczny "Z głową w gwiazdach"

Szkoły gimnazjalne zaproszone zostały do wytypowania dwóch najlepszych drużyn, które współzawodniczyły między sobą w dwóch etapach. Etap pierwszy polegał na napisaniu testu z trzech pokrewnych dziedzin – astronomii, geografii i fizyki. Znalazły się w nim pytania dotyczące planet, gwiazd, księżyców, komet, praw fizyki i ruchów Ziemi. Drugi etap, mimo, że nie przyniósł zmian na kolejnych miejscach, to przysporzył dużo więcej emocji niż pisanie testu. Polegał on na odczytywaniu informacji z mapy obrotowej nieba na czas. Największą liczbę punktów zarówno w pierwszym, jak i w drugim etapie uzyskali uczniowie gimnazjum w Woli Dębińskiej – Michał Gurgul i Bartłomiej Gala, którzy zdecydowanie wyprzedzili pozostałe drużyny. 
Nagrody i dyplomy wręczyli organizatorzy turnieju czyli dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi – pan Włodzimierz Gurgul oraz dyrektor Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej – pani Bogusława Faron. Honorowy patronat sprawował starosta powiatu brzeskiego – pan Andrzej Potępa.
Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy wiedzy, umiejętności, nauczycielom zaś dziękujemy za trud włożony w przygotowanie do turnieju oraz za pielęgnowanie pasji wśród uczniów. 

Miejsce I
Michał Gurgul i Bartłomiej Gala z Publicznego Gimnazjum w Woli Dębińskiej

Miejsce II
Michał Gurgul i Krzysztof Kania z Publicznego Gimnazjum w Porąbce Uszewskiej

Miejsce III
Anna Pabian i Karina Węgrzyn z Publicznego Gimnazjum w Porąbce Uszewskiej

Miejsce IV
Olga Kowal i Piotr Borowiec z Publicznego Gimnazjum w Woli Dębińskiej

 

GALERIA Z TURNIEJU