English Song 2017

English Song 2017

6 czerwca 2017 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Maszkienicach rozbrzmiewały dźwięki znanych utworów, skomponowanych m. in. przez takich artystów muzyki światowej, jak John Legend, Lenka, Alan Walker, Bruno Mars, Vance Joy, Davis Guetta czy Zara Larsson. Wszystko to za sprawą jubileuszowego, piętnastego Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej English Song 2017. W tym roku konkurs organizowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Maszkienicach oraz Dębińskie Centrum Kultury objęty został honorowym patronatem Wójta Gminy Dębno – pana Wiesława Kozłowskiego. Do wokalnej rywalizacji przystąpiło 13 wykonawców z 5 szkół.  Jury w składzie Monika Habryło - Stec – anglistka oraz Jerzy Pleśniarski – muzyk, wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród młodszych dzieci najlepsza okazała się uczennica II klasy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Maszkienicach Magdalena Chrapusta. Drugie miejsce zajął Kacper Dudek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzy, zaś trzecie wywalczyła reprezentantka gospodarzy Zosia Witek. W kategorii klas IV – VI pierwsze miejsce wyśpiewał Paweł Zych z Maszkienic. Na drugim miejscu uplasowała się uczennica Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej Julia Górska. Trzecie miejsce podzielili między siebie Emilia Kural z Woli Dębińskiej oraz duet z Niedźwiedzy Natalia Cicha i Nikola Figiel. Przyznano także wyróżnienie. Otrzymała je Aleksandra Kubala z Dębna. Uczestnicy przygotowani zostali przez Annę Gurgul, Daniela Pomykacza, Artura Potępę, Joannę Witkowską, Magdalenę Smoleń oraz Karolinę Sobol.
Wszyscy uczestnicy tegorocznego konkursu zaprezentowali się na Koncercie Finałowym, który odbył się 11 czerwca 2017 w Maszkienicach. Podczas koncertu obecny był Wójt Gminy Dębno pan Wiesław Kozłowski, który wręczył finalistom dyplomy i nagrody, a laureatom pierwszych miejsc statuetki. Publiczność zgromadzona w hali Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Maszkienicach oprócz oryginalnych wykonań uczniów, miała okazję wysłuchać dwóch interesujących recitali. Na scenie zaprezentowała się absolwentka szkoły Katarzyna Szlachta z towarzyszeniem pianisty Krzysztofa Musiała. Na zakończenie koncertu wystąpił znany z programu telewizyjnego „Aplauz, Aplauz” duet – Anna i Kinga Gurgul. 
Dzięki pięknym wykonaniom finalistów konkursu oraz wspaniałym prezentacjom gwiazd koncertu, publiczność miała okazję przenieść się w świat muzyki żywej i inspirującej. Publiczność  doceniła wszystkich wykonawców gromkimi brawami.

GALERIA