English Song 2015

English Song 2015

9 czerwca 2015 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Maszkienicach odbył się po raz trzynasty, organizowany we współpracy z Dębińskim Centrum Kultury, Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej English Song 2015. Do wokalnej rywalizacji przystąpiło 16 młodych artystów z 6 szkół gminy Dębno.  Jury, w składzie Aleksandra Ożóg – anglista oraz Jerzy Pleśniarski – muzyk, wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych dzieci najlepsza okazała się Justyna Wasyłek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Maszkienicach. Drugie miejsce zajęły ex aequo Eliza Jeziorek i Paulina Rusin z Maszkienic. Trzecie miejsce wywalczyła Ewelina Kluska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łoniowej. W kategorii klas IV – VI pierwsze miejsce wyśpiewała Kinga Gurgul z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dębnie. Drugie miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy Karolina Drużkowska. Na trzecim miejscu uplasował się duet z Łoniowej Natalia Bojdo i Wiktoria Kapusta. Wyróżnienie otrzymała Julia Górska z Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej. Wśród najstarszych wykonawców I miejsce zajęła Emilia Gliździńska z Gimnazjum w Porąbce Uszewskiej. Na drugim miejscu znalazła się Karolina Płaneta z Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej. Trzecie miejsce zajęła Dominika Drużkowska z Porąbki Uszewskiej.

Uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom wykonań i ciekawe interpretacje. W repertuarze znalazły się utwory takich artystów jak Mariah Carey, Anastasia, John Legend, Birdy. Przygotowania wokalnego i językowego uczestników konkursu podjęli się w tym roku: Bogusława Frankowska, Anna Gurgul, Beata Korpok, Małgorzata Łysiak – Baca, Agnieszka Mytnik, Daniel Pomykacz, Magdalena Smoleń, Anita Surga – Sworst.

Dyplomy i nagrody w konkursie ufundowało Dębińskie Centrum Kultury.

14 czerwca 2015 r. laureaci English Song zaprezentowali się w czasie koncertu finałowego. Artyści mieli okazję zaśpiewać dla zgromadzonej w sali Domu Ludowego w Maszkienicach publiczności. Słuchacze zachwycali się ciekawymi interpretacjami pięknych piosenek.

English Song w Maszkienicach od kilku lat cieszy się niegasnącym zainteresowaniem. Konkurs przebiega zawsze w wyjątkowo ciepłej i przyjaznej atmosferze. Publiczność niezmiennie żywiołowo reaguje na każdą prezentację i z entuzjazmem oklaskuje wszystkich wykonawców. Warto tu więc powrócić znów za rok.