37. Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. J. Cierniaka "KRAKOWSKI WIANEK" 2019

37. Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. J. Cierniaka "KRAKOWSKI WIANEK" 2019

W dniach 24-26 maja 2019 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej odbył się 37. Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. J. Cierniaka „KRAKOWSKI WIANEK”.
Wydarzenie to ma ma charakter konkursu, w którym uczestniczą wykonawcy  z  województwa  małopolskiego,  prezentujący wyłącznie  folklor  regionu  Krakowiaków Wschodnich, Zachodnich i Pogórza Ciężkowickiego. W tym roku do udziału w przeglądzie zgłosiło się 13. zespołów regionalnych, 13. kapel ludowych, 8. instrumentalistów , 8. mistrzów z 15. uczniami, 33. grupy śpiewacze oraz 20. śpiewaków ludowych.
W przeglądzie zaprezentowały się dwa zespoły z terenu Gminy Dębno: Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca MALI ŁONIOWIACY z Łoniowej oraz Regionalny Zespół Folklorystyczny KAMIONKA z Łysej Góry, dwie grupy śpiewacze: KGW DOŁOWIANIE z Dołów i OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA z Porąbki Uszewskiej, w kategorii instrumentalistów na scenie pokazał się Józef Świstak z Woli Dębińskiej.
Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności.
Komisja artystyczna przyznała II miejsce Młodzieżowemu Zespołowi Pieśni i Tańca MALI ŁONIOWIACY z Łoniowej za program „ŁONIOWSKIE TAJCOWANIE NA ROWNYM” przygotowanym przez choreografa Marię Dudek oraz II miejsce w kategorii instrumentalistów Józefowi Świstakowi z Woli Dębińskiej.
Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA

fot. Bartłomiej Wawrzyniak, Maksymilian Zięba | Pracownia Audiowizualna MCK SOKÓŁ